Zimne napoje w pracy

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego stylu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o nauczyć się robić je temuż. Stanowi wtedy nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze większe. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można uzyskać o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najdostępniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, pyszny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można traktować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na jakimkolwiek stoisku. Korzystnym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita forma będzie bliskim doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne wyniki to dotąd nie wszystko. Trzeba pamiętać podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest sporo takich produktów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale spełni swoje życzenia oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale jeszcze na dowód do robienia mrożonej kawy.