Wychowanie dziecka 5 letniego

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zbliżają się, znów wywracają i właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Natomiast to nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak zrobić, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki również zagraniczne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w specjalnej torbie, to wyjaśnienia nie ale dla zdesperowanych. Obraz to a nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zabierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były dokładne, ale jednocześnie zrobione z dobrych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w dowolnym stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i energii - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z tamta.