Wychowanie dzieci film

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w jakim dołącza do ograniczenia liczb czerwonych krwinek. Są inne przyczyny powstania niedokrwistości w systemie młodego człowieka: pewno żyć dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów czy te w kontakcie ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie to jest odpowiednio powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Jednak w wypadku kobiet przy okazji definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natur dodatkowo jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest wtedy zjawiskiem dość normalnym. W okresie ciąży to mówimy o zaistnieniu anemii, kiedy dołącza do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie polepsza to wprawdzie faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą sprawić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W liczbom kwartale ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W następnym kwartale może doprowadzić do stworzenia wad rodzonych, zaś w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu i pieczenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i wartości odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość mocno rośnie w terminie spotkania w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której warunkiem był brak żelaza, jest zazwyczaj leczona doustnymi środkami uzupełniającymi jego zawartość. Bardzo rzadko zwraca się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, stanowi więc zawsze droga o wiele silniejsza niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Sprowadzają się przypadki, kiedy konieczna będzie jeszcze transfuzja krwi – dzieje się tak szczególnie w pozycjach obfitego krwawienia, na przykład podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej przejawami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z sławą i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli to, stanowiąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może przynieść do dużych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.