Uszkodzone plemniki a zaplodnienie

Pary kwalifikujące się na powiększenie rodziny coraz częściej borykają się z tematem niepłodności. Zaczyna ona również jedną, kiedy również kolejną stronę. U mężczyzn wśród czynników wywołujących niepłodność przedstawia się: niedorozwój czy niska ruchliwość plemników, zła jakość nasienia, a i wszelkie urazy narządów płciowych.

Wbrew pozorom, u par starających się bezskutecznie o potomstwo, niepłodność jest po stronie męskiej w 40% przypadków. Jednak diagnostyka niepłodności u gości jest łagodniejsza oraz mniej kosztowna niż u ich partnerek. W obecnym projekcie należy wykonać badanie jakości nasienia, opisujące parametry takie jak pH, upłynnienie, wielkość i lepkość, odsetek szybkich i szybkich plemników i ich pierwszą w 1 ml i ogółem w spermie. Pod mikroskopem sprawdza się budowę plemników. W niektórych przypadkach przeprowadza się dodatkowe badania – poziomu integralności błon oraz chromatyny plemników.

oprawa ewakuacyjna exZobacz naszą stronę www

Że wszystkie parametry nasienia są prawidłowe, a jeszcze dbania o wolę nie przynoszą rezultatów, poleca się skupienie na czynniku niepłodności żeńskim. Przyczynami niepłodności u kobiet jest brak owulacji, brak drożności jajowodów, zespół wielotorbielowatych jajników i endometrioza. Co bardzo, ryzyko niepłodności żeńskiej wzrasta wraz z wiekiem – płodność kobiet a ludzi ogranicza się z wszelkim rokiem po przekroczeniu 32-33 roku życia. Do tego wieku trzyma się nieco dobrze na ostatnim jedynym poziomie. Jak wskazuje diagnostyka braku płodności kobiet? Jest ona bardziej zawiła niż męska, oraz co gorsza jest również inwazyjna. Przede wszystkim wyraża się w głównych dniach cyklu stężenia hormonów płciowych we krwi: FSH i estradiol. Mówią one o potencjalnej rezerwie jajnikowej. Następnie należy wykonać ginekologiczne badanie USG sprawdzające stan narządów rodnych. Kolejny ruch to stwierdzenie drożności jajowodów inwazyjnie – służy ku temu histerosalpingografia. Jednocześnie pytanie to daje zgodzie na temat jamy macicy oraz jej ewentualnych nieprawidłowości anatomicznych. Niekiedy zwraca się i kobietę na histeroskopię.