Urzadzenie niezbedne w miejscach zbiorowego zywienia

Wędliny i sery stanowią ważny element codziennego odżywiania. W większości bardzo chętnie je spożywamy w przeróżnej formie, jako składnik kanapek, jako dodatek do dań obiadowych, lub nawet sałatek. W takiej sytuacji krajalnica do wędlin i sera jest jak najbardziej potrzebnym sprzętem w gospodarstwach domowych. A jeszcze bardziej w restauracjach, hotelach, barach, firmach cateringowych, które serwują wędliny, mięsa i sery pokrojone w zgrabne talarki.

oprogramowanie comarch

Gdzie jest niezbędna krajalnica?

A także stołówkach i przeróżnych lokalach gastronomicznych. Czyli wszędzie tam, gdzie ma miejsce zbiorowe żywienie. Krajalnica jest również niezbędna w placówkach handlowych. A więc w sklepach i przeróżnych stoiskach ze świeżą żywnością, gdzie serwuje się na wagę wędliny pokrojone w regularne plasterki. Krajalnica do wędlin i sera to wygodny sprzęt, który przygotowuje produkt do bezpośredniego spożycia. Przy tym wykonuje swoją pracę bardzo precyzyjnie. Plasterki posiadają odpowiednią grubość, która jest zależna od nas samych, gdyż krajalnica daje możliwość regulowania grubości plastrów. Tak precyzyjnie pokrojone i ułożone mogą być ozdobą półmiska, czy nawet stanowić całą ekspozycję, która misternie wykonana będzie przyciągać wzrok konsumentów.

krajalnica do wędlin i sera

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/krajalnica_automatyczna_do_wedlin_i_sera_a912.png

Jaką krajalnicę wybrać?

Wśród ofert rynkowych istnieją różne rodzaje krajalnic. Różnią się one poziomem automatyzacji, jak i jakością wykonania. Podobne są jednak w budowie. Materiałem z jakiego wykonane są krajalnice jest stal nierdzewna, lub inne stopy metali. Lecz zawsze takie, które są odporne na korozję, by wyeliminować możliwość rdzewienia. W celu dodatkowego zabezpieczenia urządzenia przed ścieraniem i korozją stosuje się materiały ceramiczne i teflonowe. Podstawowym elementem, jaki posiada krajalnica do wędlin i sera jest stół podawczy, który może być ułożony poziomo, lub być pochylony pod kątem. Następnie nóż kołowy, płyta dociskowa z kolcami i płyta oporowa. Urządzenie napędzane jest silnikiem elektrycznym. Wybór odpowiedniej krajalnicy zależy od naszych potrzeb. Plusem we wszystkich modelach jest to, że posiadają łatwy demontaż, co pozwala dokładnie wyczyścić elementy. Jak również posiadają szereg elementów zapewniających bezpieczne ich użytkowanie, jak np. osłona noża, lub wyłącznik bezpieczeństwa.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl