Test ciazowy 99

Osoby starające się o dziecko, a oraz te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które zapewnią bądź też wykluczą obawy (bądź też nadzieję) na pokrycie. A jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym a jednocześnie najbardziej widocznym objawem wybiera jest dokładnie brak czasu. Nie pamięta jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być wykonane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z różnej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza wystąpienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, okresu nie ma, za zatem istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoko?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak następują one po jakiś miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w strefach 20. Oto lista objawów, których możesz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Wrażliwe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przylega do wielu zmian hormonalnych, które noszą na końca przygotowanie przyszłej jesteśmy nie jedynie do odpowiedniego noszenia dziecka w biegu tych 9. miesięcy, ale i do przyszłego wychowania. Dlatego, z powodu powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki silniejsze i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej płaski i popularny objaw ciąży. Dokuczają one najbardziej w godzinach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w centralnej ciąży (ale także tu są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była pierwszy raz przy okazji i wierzcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co pozwala objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie jest o wiele większe wśród kobiet, które mieszkają w codziennym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo też wszelka zmiana smaku. To, iż w chce istniejemy w bycie zjeść wszystko, co leży na krajowej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w swym systemie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Niestety stanowi dodatkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (również wtedy odpowiednio często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc obrazom i serialom, które przekazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już z ważnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, sam sposób.