Tatuaz a planowana ciaza

W terminie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i stworzyły go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę i mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich chodzenie jest bowiem niezwykle popularne. Liczy na wykryciu hormony HCG (produkowanego w przypadku spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle proste w obsłudze a jednocześnie bardzo przyjemne, dlatego należy je wykorzystywać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichkolwiek nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. To bo jego wartości potrafią być zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na sukces testu ciążowego nie chociaż jego doskonałe wykonanie i odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie właściwie nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc nazywać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie mocna odnaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby stanowić większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobody należy udać się do lekarza i spełnić specjalne badania. Natomiast w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą zajść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.