System informatyczny his

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak także dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w relacji lub jesteśmy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się coraz szerszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W ważnych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak i takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają sporo punktów gastronomicznych na obszarze całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on tak skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i książka na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo istnieje wówczas jedyna restauracja, albo i sieć restauracji.

Na tym sezonie celowo nie podamy firmy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji od realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej lub na samym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.