Seksoholik znaczenie

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prace fizycznej, w który te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Ujawnia się na drugie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opinii na istniejącą w gorących latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na świeże zachowania seksualne problem może stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym przedmiotem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w drugich odmianach i formach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzrostu choroby mogą przysporzyć się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która zawiera destrukcyjny wpływ na dalekie sfery życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.