Samodzielne przygotowanie koktajlow owocowych

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy też kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak warto nauczyć się przygotowywać je samemu. Jest to nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale też zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowy

Koktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można kupić o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to element wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest słodki, pyszny i pożywny – wszak każdy gęsty koktajl można traktować jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowy

Innym popularnym rodzajem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na każdym stoisku. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i bananów – ta unikalna kompozycja będzie miłym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

rozdrabniarka do owoców

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/_dodatkowe/Instrukcje/mkj250_6i7_instrukcja_polkas.pdf

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie – mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owoców

Oczywiście pomysł na koktajl i gotowe produkty to jeszcze nie wszystko. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest wiele takich produktów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale też na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl