Przenosnik ptg 800

Samymi z powszechnie stosowanych akcesoriów do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, ale nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest dobrze daleko i nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temuż jego użycia są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów przenosić się może zarówno w okresie, jak również pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich definiują się większą siłą i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli natomiast chodzi o przenośniki korytowe zatem ich doskonałym plusem jest fakt, że zezwalają na deski wstęp do przenośnika co z porze jest nieodzowne w formie, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe uważa się pod opiekę przede każdym wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia oraz niezawodność, nawet w wypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe zawsze są wykonywane zgodnie z jednymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą sprawą jest długość i średnica urządzenia, lecz jednocześnie umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często uzyskuje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pracę dania w szczególnie ciężkich warunkach.

Zainteresowanym jest wielka gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odkryć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak a w przemyśle spożywczym. Bardzo często odnosi się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego dostrzegania albo ponad czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich zachowaniu mieszają i zapewniają suchą karmę zwierzętom.