Problem z drukarka fiskalna

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-firm-produkcyjnych/Oprogramowanie dla firm produkcyjnych - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, a w prawdy są to dwa różne dania o różnych możliwościach. Drukarki finansowe to szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do wykonywania sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, i jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie stosowane są w środowiskach gdzie bazy towarów są znacznie trudne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz zarządzanie sprzedaży. Lecz są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą z ostatnich zalet istnieje szansa kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie jesteśmy w kolekcji. Istnieje ostatnie udogodnienie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w której w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Dodatkowo do takich systemów można zapoznać promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pakiecie w niższej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można dokonać wydruk paragonów, a i fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z łatwością tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych stosuje się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten czas. Rozwiązanie dawane w współczesnym fakcie składa się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w punkcie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze swobodzie drukarek fiskalnych godzą się z większą ceną ich zakupu. Obsługa ich stanowi znacznie złożona i wymagająca ze powodu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą być odstraszające dla średnich przedsiębiorstw czy po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co chce.