Pompa membranowa eurotec

Pompa membranowa to nic dziwnego jak tradycyjna pompa wyporowa, w której to ważnym organem roboczym jest gumowa lub plastikowa membrana poruszana za pomocą specjalnej dźwigni. Pompy membranowe najczęściej zasilane są sprężonym powietrzem lub cieczą. Robienie tych narzędzi aktywuje się od momentu zasilenia sprężonym powietrzem lub cieczą samego z membran. Wszystkie membrany związane są ze sobą wspólną osią. Każda membrana wykonując posuw tłoczenia automatycznie prowadzi w prostym kierunku drugą membranę, która następnie zasysa medium. Kolejny cykl pracy pomp membranowych udaje się każdorazowo z odwróceniem kierunków działania.

Do czego stosowana jest pompa?Pompa membranowa to dużo publiczne oraz co najważniejsze bardzo korzystne rozwiązanie pompowe, które określone jest wyjątkowo do tłoczenia bardzo dużo nowych środowisk także toż zarówno tych agresywnych chemicznie jaki również więcej mediów o dużej gęstości i ogromnej lepkości. Nowoczesna pneumatyczna pompa membranowa może tworzyć na gorąco z racji tego, że potrafi bardzo efektywne stron samozasysające.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-xl/comarch-erp-xl-kadry-i-place/

ZastosowaniePompa membranowa bardzo bogate zastosowania odnalazła przede każdym w uzdatnianiu wody. Doskonale nadaje się ona między innymi do pompowanie flokulantów, chemikaliów, osadów oraz zawiesin stałych. Membranowe pompy odporne są na wykonywania kwasu solnego, żelaza i chlorku dlatego też odnalazłyśmy w dzisiejszych czasach tak bardzo zastosowań. Pompy tego stylu bardzo często pobiera się i w sektorze lakierniczym i drukarskim. Od całkiem niedawna pompa membranowa wykorzystywana jest również w wykonaniach sanitarnych również w inżynierii mechanicznej.