Pojemnik laboratoryjny

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacje od kształtu i charakterze mogą stanowić dedykowane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie zapewne stanowić znakomitsza niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie potrafi być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

https://www.grupa-wolff.eu/oferta/przeciwpozarowe-instalacje-wodociagowe/

Dozowniki celkowe mają zbyt znaczenie w możliwość ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wówczas w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszelkim kroku realizacji, także w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je łączyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych potrafi istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.