Obowiazek kasy fiskalnej od 2016

http://erp.polkas.pl/jak-uzyskac-pomoc-comarch-erp-xl-techniczne-informacje-niezbedne-zgloszenia-serwisowego-asysty-producenta/Jak uzyskać w Comarch ERP XL techniczne informacje niezbędne do zgłoszenia serwisowego do asysty producenta? | Systemy ERP | POLKAS

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który działa usługi czy dokonuje sprzedaży na sytuację osób zewnętrznych i rolników rozliczających się na zasadzie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo mieć z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy. Jednym z przepisów, który wchodzi do celu 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w poprzednim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły rolę w terminie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia energie w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programie przedsiębiorstw, jakie pragną robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie zaczynają naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę finansową w procesu 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten tenże obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z łatwością spłacenia ich w własny wyjście niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na bazie faktur za wykonane usługi na rzecz osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników a samych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.