Nie da sie prowadzic efektywnie ksiegowosci bez stosownego oprogramowania

Ciągłe operowanie na liczbach niesie za sobą duże ryzyko pomyłek zwłaszcza gdy brakuje nam wiedzy niezbędnej do właściwego analizowania danych. Gdybyśmy na poważnie zajęli się interpretacją wszystkich danych prawdopodobnie zabrakło by nam czasu na inne równie ważne aspekty funkcjonowania firmy.

oprogramowanie dla biura rachunkowegoKsięgowość internetowa. Oprogramowanie dla biura rachunkowego

Bo pomyślmy sobie tylko – aby dokładnie przeanalizować sprzedaż w firmie i zilustrować ją na jednym bądź kilku wykresach koniecznie musielibyśmy znać wzory matematyczne, statystyczne a nadto musielibyśmy biegle poruszać się po programach typu arkusz kalkulacyjny.

Human resources

Kolejna sprawa to liczenie czasu pracy naszych pracowników oraz wyliczenie nadgodzin, wynagrodzenia netto czy też przysługujących dni urlopu wypoczynkowego wiąże ze sobą konieczność znajomości sporego działu księgowości jakim jest dział kadry i płace.

Sprzedaż

Nadto gdy prowadzimy dodatkowo sprzedaż trzeba koniecznie mieć na względzie jedną bazę kontrahentów, w której możemy zachować historię sprzedaży i na jej podstawie tworzyć raporty handlowe.

Przy sprzedaży warto mieć na względzie również magazyny z towarami i czuwać nad ilością konkretnych towarów. Tylko raz w roku robimy inwentaryzację aktywów i pasywów, a błędy w wydawaniu i przyjmowaniu towarów z magazynu rodzą problemy w księgowaniu operacji typu WZ i PZ.

optima cdn

źródło: http://www.comarch-polkas.pl/wp-content/uploads/2015/08/konferencja-comarch-polkas.jpg

Zautomatyzowanie zadań

Tyle zadań i obowiązków dla jednego człowieka to stanowczo za dużo. Ilość obliczeń oraz błędne rozliczenia mogą powodować konkretne problemy w firmie. Mając oprogramowanie optima cdn można wszystkie te operacje zautomatyzować. Dodatkowo zaoszczędzić czas, nerwy i stres związany z brakiem konkretnej wiedzy.

Faktury

Żmudne faktury wypisywane ręcznie na kartkach szybciej i łatwiej wygeneruje się elektronicznie mając bazę klientów/kontrahentów oraz wprowadzone do magazynu produkty, którymi firma handluje. Program samodzielnie nałoży kolejny numer seryjny faktury a nadto pozwoli ustalić termin płatności dla kontrahenta.

Wszystkie faktury w formie elektronicznej łatwiej analizować i księgować na odpowiednie konta księgowe. Znacznie łatwiej jest też tworzyć raporty sprzedażowe oraz raporty kasowe.

Jak widać zarządzanie firmą nie należy do prostych zadań i wymaga konkretnej wiedzy merytorycznej. Wykorzystując jeden program w prowadzeniu firmy mamy pewność, że wszystkie operacje księgowe i finansowe odbywają się w oparciu o jedną bazę.