Najlepsza przenosna kasa fiskalna

Zakup odpowiedniej kasy fiskalnej zależy od rozmiarów prowadzonej działalności gospodarczej. Dlatego też na rynku istnieje coraz większy wybór tego rodzaju urządzeń. Kas szukają zarówno właściciele dużych sklepów, jak i małych zakładów usługowych.

http://comarch-polkas.pl program cdn xlComarch ERP XL - Systemy ERP CDN - POLKAS

Kasa przeznaczona dla różnych przedsiębiorców

Współcześnie kasa fiskalna niekoniecznie oznacza sprzęt, który stoi w jednym miejscu. W zależności od charakteru działalności, trzeba ją często przenosić w z miejsca na miejsce. Niekiedy jest też narażona na niekorzystne działanie warunków zewnętrznych. Tak dzieje się na pewno wówczas, gdy urządzenie służy do rejestracji obrotów na bazarze. Sprzęt dużych rozmiarów i o zaawansowanych funkcjach nie jest potrzebny na przykład lekarzom, fryzjerkom czy mechanikom, którzy również muszą posiadać kasę fiskalną.

Producenci kas fiskalnych idą jednak z duchem czasu i podążają za zmianami w przepisach prawnych. Oznacza to, że dostosowują swoją ofertę do stale rosnącego grona klientów. Stąd też przenośna kasa fiskalna nie jest już urządzeniem, które trudno znaleźć w jakimkolwiek sklepie ze sprzętem fiskalnym. Ten nowy model cieszy się bardzo dużą popularnością wśród małych przedsiębiorców.

przenośna kasa fiskalna

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_posnet_revo_6.jpg

Różnice między tradycyjnymi kasami

Kasy przenośne różnią się od tradycyjnych nie tylko rozmiarem. Chociaż to właśnie niewielkie wymiary są tym, co przekonuje do siebie ich zwolenników. Wyposażone są w baterię, dzięki której można długo używać ich bez podłączania do prądu. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy ze sprzętu trzeba korzystać w terenie. Większość przenośnych kas fiskalnych posiada też stabilną obudowę, która jeszcze bardziej chroni je przed uszkodzeniami w trakcie transportu. Tego rodzaju kasy dużo łatwiej jest też utrzymać w czystości. Niewielki rozmiar nie wpływa w przypadku tych urządzeń na komfort użytkowania. Większość z dostępnych w sprzedaży kas wyposażona jest w wyraźny ekran i łatwą w obsłudze klawiaturę. Co istotne dla prawie każdego przedsiębiorcy, przenośne urządzenia fiskalne odznaczają się dużo niższą ceną niż tradycyjne.

Zalet płynących z użytkowania przenośnej kasy fiskalnej jest wiele. To przede wszystkim niewielki rozmiar, a obok tego dosyć niska cena. W przypadku punktu handlowego czy usługowego o małej powierzchni wybór urządzenia przenośnego z pewnością stanowi korzystniejszą. decyzję.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl