Leczenie nieplodnosci in vitro

Jeszcze więcej par boryka się z problemami połączonymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, jednak momentami nie gwarantują one przewidywanych rezultatów. Najskuteczniejszą z nich jest pokrycie invitro, które polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym tak polega ten proces?
Przed dołączeniem do zabiegu kobieta powinna przejść kurację hormonalną liczącą na stosowaniu odpowiednich leków, które korzystają za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w czasie jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki stosowane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Następnym etapem jest pobranie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i korzysta z nich gamety. Na tym momencie mężczyzna powinien oddać nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym ruchem jest danie komórki w inkubatorze, i po jakiś 20 godzinach specjaliści są w stopniu ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym krokiem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do pomieszczenia macicy. Zazwyczaj transferowi oddaje się dwa zarodki. Ten okres nie jest niemiły dla pani, dlatego całość zabiegu buduje się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni zapisuje się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki sugeruje się mrożeniu w wyjątkowo prostej temperaturze. Osoba po dokonanym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium i nowych kąpieli. Niewskazany jest też wielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza związany z podnoszeniem ciężkich prac. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, będących zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się jeszcze niezwykle przystępnym sposobem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda kojarzona istnieje w moc klinikach w Polsce, a kobiety chcące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która zatrudnia najlepszych specjalistów.