Kasa fiskalna co to jest

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w wszystkim sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie kierowana jest sprzedaż detaliczna. Jednak od początku. Co zatem stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi więc nic nowego jak narzędzie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zarejestrować zakup i ilość podatku ciepłego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o obrotach widziane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Już w Polsce kasy są urządzone w świadomość fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które oznaczone są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego zapisuje się łączna kwota podatku i ceny brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące różni się na częste kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są stosowane w kwotach liczą się i na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny wybierają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów zaś usług));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w ostatniej kasie produkowane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma