Kasa fiskalna bravo

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na myśl osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat powszechnie wprowadzanym w magazynach, a też przez różnego rodzaju usługodawców, rozpocząwszy z serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest prosta u innego rodzaju przedsiębiorców. Korzystają spośród niej przede każdym wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie kształtowała się do ostatniego, lecz i może obsłużyć dużą miara paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT natomiast w pozycjach niebędących takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest atrakcyjne z artykułu widzenia poprawy wydajności i obsługi. To tworzy, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, stosuje się z koniecznością wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy dobrych i należy pamiętać, że narzędzie to, w przeciwieństwie do kasy, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest wtedy komputer zaopatrzony w dobry program sprzedażowy, to dodatkowo są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów teraz w okresie druku paragonu, oraz nie, jak w przypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy mieć o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma dawać i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w określonym czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a część naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi istotny czynnik, na jaki pragniemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od wielkości kodów i dawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- oddane do ważnych placówek handlowych także planujących bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie wykorzystuje się urządzenia będące jedynie samą rolkę papieru na rachunki dla mężczyzn, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na umowie SD.