Jaka kase fiskalna wybrac

Jest wiele działalności, w których obowiązkowym wyposażeniem jest kasa fiskalna. Problem pojawia się, kiedy musimy wybrać jaką kasę potrzebujemy i ją kupić. Oczywiście wszystko zależy od tego do jakich celów będzie wykorzystywana. W różnych miejscach przydają się różne rozwiązania i pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to ocenić nasze potrzeby.

Jaką wybrać kasę fiskalną dla małego sklepu?

W takim miejscu najlepiej sprawdzi się proste urządzenie posiadające średniej wielkości bazę towarów. Dodatkowo powinno być wyposażone lub współpracować z urządzeniami peryferyjnymi takimi jak czytnik kodów kreskowych, waga czy szuflada kasowa. W odmiennej sytuacji, jaką jest na przykład sprzedaż mobilna, sprawdzi się zupełnie inne rozwiązanie. Osoba rozwożąca na przykład gaz lub pizzę nie może wozić ze sobą normalnej kasy fiskalnej. W takim wypadku niezbędne jest urządzenie o bardzo małych gabarytach. Co więcej powinno mieć własne źródło zasilania jak akumulatorek i możliwość ładowania go w samochodzie. Takie mobilne kasy fiskalne mają wiele przydatnych funkcjonalności oprócz zwykłego drukowania paragonów fiskalnych. Potrafią również odczytywać kody kreskowe i 2D, drukować faktury czy chociażby przechowywać kopie elektroniczne paragonów.

kasy fiskalne w krakowie

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_sento_e.jpg

Kasy fiskalne dla dużych placówek

Ostatnim rozpatrywanym przypadkiem będą duże sklepy z bardzo licznym asortymentem. W nich można zazwyczaj spotkać kasy o większych rozmiarach z dużą baza towarów i podobnymi urządzeniami jak w przypadku małych sklepów. Co więcej przydatny jest też terminal płatniczy, który ułatwi klientom robienie zakupów. Jest to niezbędne wyposażenie każdego nowoczesnego sklepu.

Nie są to oczywiście wszystkie rodzaje działalności. Jeżeli masz wątpliwości, którą kasę fiskalną wybrać, najlepiej skontaktować się z ich producentem i zapoznać z ofertą. Kasy fiskalne w krakowie to autoryzowany dystrybutor oraz serwisant, posiadający różnorodną ofertę urządzeń fiskalnych. Z całą pewnością każdy znajdzie urządzenie odpowiadającego jego oczekiwaniom.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl