Jak zabezpieczac mieszkania przed intruzami

Gromadząc rzeczy materialne, zaczynamy jednocześnie obawiać się ich straty, więc wprowadzamy przeróżne zabezpieczenia, które mają zmniejszyć ewentualne ryzyko kradzieży naszego dobytku. Obecnie na rynku są dostępne najróżniejsze systemy alarmowe, które powiadamiają nas o zagrożeniach za pomocą sygnałów dźwiękowych, świetlnych lub na wiele innych sposobów.

Ogromny rozwój technologiczny sprawił, że nie potrzebujemy do ochrony swojego mienia rozbudowanych instalacji kablowych, ponieważ istnieją bezprzewodowe alarmy. Sposób sygnalizacji, czy to przez sygnalizatory optyczne, akustyczne czy mieszane, zależy od właściciela. Potencjalni złodzieje powinni mieć się zatem na baczności, ponieważ bezprzewodowe alarmy bezpieczeństwa stają się coraz bardziej popularne, a ich sprzedaż cały czas rośnie.

Sygnalizatory jako sygnał ostrzegawczy

Sygnalizatory optyczne wykorzystują do informowania nas o zagrożenia poprzez odpowiednie sygnały świetlne. Informują nas o wejściu, próbie wejścia czy chociażby obecności osoby do tego nieuprawnionej. Najczęściej alarmy tego typu są stosowane w domach jednorodzinnych.

Sygnalizatory optyczne mogą być montowane wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz budynku. Decydujący się na montaż zewnętrzny mają na celu zwrócenie uwagi na podejrzane zachowania, jeszcze zanim sytuacja zajdzie za daleko. Wchodząc do środka, często uruchamia się sygnał dźwiękowy o dużym natężeniu, który ma za zadanie wystraszyć intruza.

Sygnalizatory optyczne

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika-ex/wp-content/uploads/2014/06/sygnalizator-FB-15.jpg

Dodatkowym plusem takich systemów jest możliwość wyposażenia ich w mechanizmy i urządzenia, które będą na bieżąco wszystko monitorować, zapisywać oraz powiadamiać nas o jakichkolwiek niechcianych zmianach. W przypadku próby włamania centrala wysyła do odbiornika agencji ochrony informacje o takiej próbie. Szybka analiza pozwala na podjęcie decyzji o podjęciu interwencji lub powiadomienia właściciela posesji o ewentualnym alarmie.

Obecnie agencja ochrony może się kontaktować z klientem poprzez komunikaty tekstowe, wysyłane za pomocą telefonu komórkowego w postaci SMS-a. Jesteśmy więc na bieżąco informowani o wszelkich zmianach, co daje duże poczucie bezpieczeństwa, że ktoś cały czas ma oko na nasz obiekt i w razie czego, jest w stanie gotowości.