Ile kosztuje drukarka fiskalna

Prowadzenie własnej działalności jest związane z bardzo wieloma wydatkami. Do niezbędnych inwestycji należy również zakup różnego rodzaju urządzeń fiskalnych, takich jak kasy, czy drukarki. Jakie są ich ceny i czy warto oszczędzać? Drukarka fiskalna cena będzie się różnić w zależności od konkretnych potrzeb.

Urządzenie dostosowane do branży

Ceny drukarek fiskalnych wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Oczywiście wyższa cena przekłada się także na większą ilość różnych dodatkowych funkcji oraz na bardziej pojemną pamięć. Jednocześnie w wielu sytuacjach nie ma konieczności inwestowania w najdroższe, najbardziej nowoczesne urządzenie. Takie modele są niezbędne w przypadku dużej działalności, na przykład sklepów posiadających kilkaset tysięcy różnych produktów. Może to dotyczyć także kas przeznaczonych do bardziej specjalistycznych zastosowań, na przykład kas fiskalnych zaprojektowanych na potrzeby aptek.

posnet thermal fv ejPosnet THERMAL FV - drukarka fiskalna Polkas Kraków

drukarka fiskalna cena

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/drukarka_fiskalna_innova_df-1.jpg

Myśl przyszłościowo

Drukarka fiskalna cena nie musi być więc wcale bardzo wysoka. Warto zdecydować się na urządzenie, które spełnia wszystkie wymagania oraz potrzeby i będzie działać niezawodnie, jednak nie ma sensu płacić za dodatkowe opcje, jeśli po prostu nie będą wykorzystywane. Z drugiej strony nie można także szukać oszczędności na siłę – jeśli firma, na przykład sklep, ma się dalej rozwijać i poszerzać asortyment sprzedawanych towarów najlepiej od razu zainwestować w urządzenie z większą bazą towarową. Dzięki temu w przyszłości będzie można uniknąć konieczności wymiany drukarki bądź kasy.

Osoby, którym zależy na oszczędnościach, często decydują się na zakup używanych urządzeń. Rzeczywiście takie drukarki można znaleźć w bardzo przystępnych cenach, często kilkukrotnie niższych niż koszty zakupu nowego produktu. Jednocześnie jednak trzeba się liczyć z tym, że w przypadku takiego rozwiązania konieczna będzie wymiana modułu fiskalnego, ponieważ jest w nim zapisany numer NIP poprzedniego przedsiębiorcy. Taka wymiana to kosz rzędu kilkuset złotych. Dodatkowo w przypadku zakupu używanej drukarki nie można liczyć na ulgę udzielaną przez Urząd Skarbowy. Dlatego może się okazać, że zakup nowego, pozornie droższego urządzenia, będzie tak naprawdę znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl