Ginekolog gdansk

Kolposkop stanowi istotne narzędzie w praktyki ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego standardu, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż zbyt mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co odkłada się negatywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna posiadać ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to oczywiście parametry układu optycznego mają największe znaczenie. Warto zainteresować się miejscem prac soczewek z konkretnego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka sposobów przybliżania, a oraz jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje dodatkowo niezwykle drogim aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i wyraźny trend w każdej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to dodatkowe istotne cechy dobrego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to normalne żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest ogromna moc światła tudzież możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być podawane jednorącz.