Ginekolog facet

Ginekologia idzie cały czas do przodu. Są coraz to nowsze sposoby na badanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i jeszcze dokładniejsze. Dużym problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który oczywiście we wczesnym stadium jego wydobycia jest zupełnie uleczalny.

Lecz w wypadku zauważenia niepokojących objawów, które potrafią być skutkiem takiej choroby, należy niezwłocznie zapisać się do specjalisty na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, zapewne być usunięcie macicy.

Badanie takie przygotowuje się za pomocą kolposkopu. Jest obecne nic innego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wpisany do pochwy z zdrowym preparatem, aby sprawdzić, jaki odczyn istnieje w pochwie. Mikroskop ten pozwoli na ostatnie, aby osiągnąć efekt trójwymiarowy a ponadto sprawia, że film jest powiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł prawidłowo zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy zachodzą tam jakieś zmiany. Należy mieć, że do badania powinien się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się chronić przed badaniem. Przede każdym chodzi zwolnić z kontaktów fizycznych i z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta oddająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj jest na profesjonalnym ginekologicznym fotelu. Badanie takie trwa zazwyczaj kilka do kilkunastu minut. Jeżeli wyniki są niepokojące to lekarz ginekolog, może zdecydować pobranie wycinka z macicy, to trzeba będzie oddalić się przez pewien okres z jakiejś aktywności seksualnej, gdyż będzie silna czuć bardzo nieprzyjemny dyskomfort. W przykładu tego urządzenia również istotne są parametry ergonomiczne, skoro istnieje wtedy urządzenie pracy.