Gasic pozar idiom

bizerba gsp-vBIZERBA GSP V - krajalnica Polkas Kraków

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje wówczas największy także dużo modny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co reaguje z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze mają największe zastosowanie. W relacje z posiadanego składu potrafią być zatrudniane do gaszenia prawie wszystkich palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najczęstszy jest dwutlenek węgla, skuteczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale spełnia swoje zlecenie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne życie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne stanowić podawana w przypadkach płonięcia tych samych produktów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą oraz wodą polega na tym, że wodę można brać w pewnym miejscu, a parę wyłącznie w cichych mieszkaniach o kubaturze nie wyższej niż 500 metrów kwadratowych. W popularniejszych pomieszczeniach działanie pary objawia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów konieczna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do nowych substancji, a też prawdy ich użytkowania i dostarczania w teren pożaru.