Drukarka fiskalna rezerwowa

Na wielu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata doświadczeń konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła dokończyć tej formalności, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, jaki potrafi wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu odpowiedzialny jest klient, to absolutnie on potrzebuje dbać o dacie kontroli. Co tak sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w układzie kas finansowych jest właściwie mylący. Dlaczego? Gdyż w trakcie kontroli sprawdzane są ale te fakty kasy, które płacą za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią skutkować na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego skupiam się ale i jedynie na wysoce wspomnianych częściach także ich podzespołach, których wadliwe życie mogłoby tworzyć pomysł na złe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszelką częścią daje się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile trwa taki przegląd? Przegląd jest w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce więc w głównej mierze od serwisanta. Absolutnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tegoż możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie tej formy dotarły do znanej firmy, stanowi to wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do zrealizowania audytu jest uprawniony jedynie serwisant wpisany do książki serwisowej. Stanowi to spowodowane tym, że wszystkie przeprowadzone przez serwisanta działanie powinno zostać wpisane do pracy serwisowej. Wpisy też wymagają istnieć jednoznaczne, potwierdzone podpisem pracownika firmy oraz ostemplowane jego pieczęcią. Dbanie o tej formie jest szczególnie ważne, ponieważ koszta tego zdecydowania nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.