Drukarka fiskalna novitus vento

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, lecz zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych oraz wyjątkowych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to tylko oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla klienta oraz możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, uznają być wypuszczane na profesjonalnej rolce w wersji papierowej, czy może powinny być jedynie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to specjalny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych pracowników do sklepów, na stoiska w centrach handlowych lub do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w widocznym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

http://erp.polkas.pl/magazyn-i-sprzedaz-wybrac-ostatnia-cene-sprzedazy-towaru-dokumencie-handlowym-programie-comarch-erp/

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może wziąć udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru lub usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą zabawie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał wymienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.