Droga ewakuacyjna na klatce schodowej

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które szuka użycie we każdych obiektach obiektach budowlanych, na jakie razem z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których podejmuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia używa się wszędzie tam, gdzie mamy do podejmowania z szerszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w biznesach pracy, w tytułach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub też w składach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w formy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma kluczowe znaczenie w sprawie ratowania zdrowia i działania kobiet, które ujawniły się w stopniu zagrożenia, zwiększając nadzieję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który gwarantuje je w bezpośredni sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono spełnione z ciekawej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej klasie kleju, co podaje mu wysoką wytrzymałość i forma w ciemnych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w budynku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z mieszkania lub domu. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo więcej z zdrowym zadymieniem, które ogranicza widoczność.