Czy musze posiadac ksiazke serwisowa do kasy fiskalnej

biuro projektowe poznańBiuro inżynierskie Kraków - Kontakt / GRUPA-WOLFF

Każdy sklep musi posiadać dziś w swoim wyposażeniu kasę fiskalną posnet bingo. Nawet kierowca autobusu, czy też taksówkarz musi dać klientowi paragon. Takie mamy prawo i wszyscy powinni się do tego stosować. Dlatego też na rynku mamy różnorodnych producentów tych urządzeń. Ich rodzajów jest całe mnóstwo, dlatego też każdy sprzedawca na pewno znajdzie to, czego właśnie potrzebuje.

O czym powinniśmy pamiętać?

Obsługa i podłączenie takiej kasy nie jest niestety łatwa, warto jest więc do tego zatrudnić jakiegoś specjalistę. Warto również zadbać, by taka kasa miała zarówno długi okres gwarancji jak i też by była dobrej jakości. Powinna posiadać też instrukcję obsługi. Jeśli jednak już taka kasa się nam zepsuje, a dzieje się to z różnych powodów, to jednak przyda nam się książka serwisowa kasy fiskalnej. Taka kasa zawiera bardzo wiele naprawdę przydatnych informacji. Są tam przykładowo opisy błędów, więc gdy pojawi się nam jakiś problem, to będziemy mogli przykładowo sami sobie z tym poradzić, zamiast płacić za naprawdę fachowcowi. Mamy też tam opisaną instrukcję obsługi, co również się nam może bardzo przydać.

posnet bingo

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_posnet_bingo_hs_ej.jpg

Gdzie szukać pomocy?

Są mniej lub bardziej skomplikowane kasy, jednak wszystkiego się można nauczyć i nie należy się przerażać, jeśli na początku będą występowały jakieś kłopoty. Jeśli jednak książka serwisowa nam nie wystarcza, to możemy poszukać pomocy w internecie. Mamy bardzo wiele przeróżnego rodzaju manuali w internecie, a także i filmików instruktażowych, które naprawdę są bardzo pomocne, a przede wszystkim są darmowe. Może więc warto jest tam poszukać, jeśli już naprawdę nie mamy pomysłu na to, jak z danym problemem sobie poradzić. Możemy też zapytać na jakimś forum o kasach fiskalnych, a może się okazać przykładowo, że ktoś miał bardzo podobny problem do naszego. I wtedy mamy gotowe rozwiązanie w kilka minut, na dodatek satysfakcję, że z problemem poradziliśmy sobie zupełnie sami. A dodatkowo dzięki takim działaniom zaoszczędzimy sporo naszych pieniędzy. Bo naprawy kas właśnie do najtańszych napraw nie należą, konkurencja jest mała.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl