Co dalo wynalezienie komputera

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne metody zaczęły rozumieć i pomagać inne dziedziny życia. Twórcy maszyny polegającej nie spodziewali się jak dużą marką będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie wszystek zawiera w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na wielkich firmach kończąc - wszędzie obecne są kilka czy dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i porażek nie musi już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest finansowana przez odpowiednie oprogramowanie. W lokalnych firmach, żyć może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o wiele wygodniej i zdecydowanie jest wykorzystać dedykowanego systemu. Doskonałym modelem jest oprogramowanie symfonia, jakie potrafi w przystępnej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w tym dodatkowo księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania technologii są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyzny jest już mała i otacza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz więcej robi się tak zwanych inteligentnych domów, które to potrafią same zadbać o odpowiednie oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii że istnieć zła, jednak trzeba pamiętać, że w dowolnej chwili można wyciągnąć wtyczkę.