Biopsja jader powiklania

kasy fiskalne novitusKasa fiskalna Novitus Next - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Biopsja wnętrz to badanie produkowane w projekcie diagnostycznym (upewnieniu się co do spraw niepłodności mężczyzny) lub terapeutycznym (pobraniu plemników do zapłodnienia sztucznego – in vitro). Zabieg w jeden sobie jest wygodny dla pacjenta, a ryzyko powikłań jest względnie niewielkie.
Badanie składa się w terminie, jak wcześniej dwa razy potwierdzono brak plemników w spermie mężczyzny (tzw. azoospermia). Przed zabiegiem przydatne jest spełnienie podstawowych badań krwi i konsultacja z lekarzem anestezjologiem. Sama biopsja trwa krótko – do pół godziny. Istnieje to a badanie dość duże, dlatego wykonywa się ją w znieczuleniu miejscowym, a rzadziej nawet ogólnym. Po ustąpieniu znieczulenia ból jednak nieco powraca. Czasem pacjentom podawana jest też hospitalizacja, zlecana w kierunku profilaktycznym (kontroli jego poziomu zdrowia i dawkowania leków przeciwbólowych).
Dzieli się kilka sposobów biopsji jąder. PESA polega na poborze nasienia z kanalików najądrza przy pomocy igły. Podczas MESY nadcina się przewód najądrza w projektu poboru płynu, który zawiera plemniki. TESE to styl pobrania wycinka z znaczenia w końca pobrania z niego plemników. Natomiast TESA liczy na nakłuciu przez skórę jądra w obiektu pobrania spośród niego rozmazu. Ten z kolei dzielony istnieje na dwie grupy – jedna dana jest do badania, i z innej uzyskuje się plemniki.
Jest kilka przeciwwskazań do pisania u ludzie biopsji jąder. W pozycji, kiedy w ejakulacie wybierają się nawet minimalne ilości plemników jej spełnienie nie jest potrzebne. Nawet bowiem niewielkie ilości męskich komórek rozrodczych dają okazję na pokrycie (dzięki technologii ICSI). Przeciwwskazanie posiada i występowanie mężczyzny tzw. wytrysku wstecznego. Wówczas wykorzystuje się plemniki pochodzące z moczu. Próbek nie bierze się i to, gdyby nie ma nadziei zamrożenia plemników, a wtedy wykorzystania ich w ICSI.