Bezplodnosc ilosc plemnikow

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest wynikiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na to posiadają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w skutku przebytej infekcji czy urazu. Leczy to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w zyski oraz warzywa oraz dawanie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że nosić więcej podłoże genetyczne. Warto ponieść to pod uwagę głównie w przypadku, gdy u kobiety przybyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest wtedy kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może być także przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może stanowić bardzo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które wykonywać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć i o Systemie Kallmana. Istnieje toż zaburzenie genetyczne, które opisuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie niskie jądra, prącie i słaby poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z rozmiarem jąder powyżej 2,5cm.