Badania lekarskie informatyk

Seksuolog - pierwsze zajście w jego gabinecie zazwyczaj prezentuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może zawierać tragiczne skutki. Dużo kobiet chorych na zaburzenia związane z byciem seksualnym odwleka w terminie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając z tym nawet wiele lat. Nie jest wówczas proste rozwiązanie, ponieważ nie dość, że nie rozwiązuje problemu, zatem w dodatku może doprowadzić eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii otrzymują się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością mężczyznę w branży fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w prawdziwym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania powiązane z jej akceptacją ze perspektywy środowiska społecznego, to najpopularniejsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort połączony z komplikacjami dotyczącymi życia intymnego miewa diametralny wpływ na częstą egzystencję, więc nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, grupa ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na problemy związane z naturalną seksualnością. Z tego względu mnóstwo osób zapada w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem okazuje się więc możliwością do zmierzenia się z znajomymi najbardziej trudnymi problemami i ułatwia ich nowatorskie rozwiązanie. Bez powodu na podstawową specjalizację danego seksuologa (albo toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba wyszkolić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego końcem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszelkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i nowoczesnych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na punkt seksu oraz dotychczasowych badań w obecnej materii.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent jesteś prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze karty lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne stworzone przez lekarza z dziedziny pokrewnej (tj. ginekolog w wypadku osób bądź urolog w wypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest więcej badanie psychologiczne, polegające na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może również zasugerować skierowanie do zrobienia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy dać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grupie potrzeb fizjologicznych, zaś ich spełnienie jest drinkiem z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.